Dursun Özbek: Şimdi sıra Avusturya’da

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Topkapı Üniversitesi mezuniyet törenine katıldı. Özbek, tören öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı. A Milli Takım’ın dün Çekya’yı 2-1 yenerek gruptan çıktığı karşılaşmayı televizyondan takip ettiğini belirten Özbek, “Zor bir maç oldu. Endişelendiğimiz dakikalar oldu. İnancımız tamdı. Millilere dün mesaj gönderdim. Onlara inandığımızı onların gereken neticeyi alacağını söylemiştim. Beni mahcup etmediler. Bütün ekibi tebrik ediyorum. Tüm Türkiye’yi sevince boğdular. Şimdi sıra Avusturya’da; inşallah onları da geçeceğiz” şeklinde konuştu.

“BU TİP BAŞARILARA TÜRKİYE’NİN İHTİYACI VAR”

Mücadelenin ardından Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi’yi aradığını aktaran Özbek, “Başkanı aradım, sayın Bakan da oradaydı. Hepsini tebrik ettim. Vereceğimiz destek manen onlara dua etmek. Bu tip başarılara Türkiye’nin ihtiyacı var. Avusturya maçından da benzer bir sonuç alınacaktır. Büyük bir sevinç yaşayacağız hep beraber” ifadelerini kullandı.

“MİLLİ TAKIMDA OLMAK ÖNEMLİ, ONURLU BİR GÖREV”

Sosyal medyada milli takım oyuncularına dair ortaya atılan iddialara dair de konuşan Özbek, “Herkes milli takım için orada olmak, o formayı giymek ister. Maç heyecanıyla bazı görüntüler olabilir. Maçın heyecanına vermek lazım. Milli takımda olmak önemli, onurlu bir görev. Herkesi tebrik etmek istiyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Özbek, mezuniyet törenine dair ise şunları kaydetti:

“Ülkeye verdikleri hizmetten dolayı tebrik ediyorum. Güzel bir üniversite kurdular. Geçen sene de gelmiştim. Bu sene de severek geldim. Önümüzdeki seneler için gençlere başarılar diliyorum. Gençler hayatlarına yeni başlıyorlar. Onlara tavsiyelerimiz belki onlar için önemli olabilir.”

Galatasaray Sportif AŞ Yönetim Kurulu Üyesi ve İstanbul Topkapı Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Nihat Kırmızı ise, “Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’in de gençlere mihmandarlık yapması bizim için çok önemli. Dursun Başkan gençleri hiç yalnız bırakmıyor” diye konuştu.

Dursun Özbek, daha sonra mezuniyet töreninde öğrencilerle bir araya geldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x